Glock G27

V přípravě…

O zbrani:

Rakouská zbrojovka, založená r. 1963, patří již od roku 1981 k absolutní špičce v oblasti vývoje a výroby pistolí a to zejména díky revolučnímu konstrukčnímu řešení zakladatele a majitele pana Gastona Glocka, které udalo směr vývoje pistolí po celém světě. Kvalitu a spolehlivost nejlépe dokládá více než 60% podílu na trhu v USA v oficiálních státních složkách, nebo více než 5 000 000 prodaných pistolí. V současné době rakouská zbrojovka vyrábí 39 modelů v devíti rážích včetně širokého programu doplňků a příslušenství, které umožňují přizpůsobit zákazníkovi pistoli přesně na míru.

Polymerní pistole Glock v řadě Subcompact jsou svou velikostí určeny pro skryté nošení. Gen4 nově obsahují systém výměnných gripů se zmenšeným domečkem spouště. Vypouštěč zásobníku je zvětšený a stranově volitelný. Umožňuje bez potřeby dalších součástek změnu strany, na které je instalován. Sestava vratné pružiny byla nahrazena sestavou duální vratné pružiny, která znatelně snižuje zpětný ráz a má delší životnost.

Osobní zkušenosti:

Tato zbraň je přímo určena jak rozměry, tak ráží ke každodenímu nošení. Lehká, malá samonabíjecí pistole a .40 s&w je pomalá střela s vysokým zastavovacím účinkem a nízkou průrazností. Po výměně originálních mířidel za TFX od trugla jsou dobře čitelná i za zhoršených světelných podmínek. Co se týká spoušťového mechanismu s předepjatým úderníkem je odpor spouště 2,5 kg poměrně velký a lehce nečitelný – na mířenku to úplně není, ale i tak se dá nastřílet do černého. Svému účelu slouží dobře, ale jednu výtku bych měl. Povrchovka u gen4 není stoprocentní a pomalu slézá.

Specifikace:

– ráže .40 s&w
– profil hlavně: 6 drážek
– kapacita zásobníku: 9
– hmotnost: 560g (bez zásobníku)
– plný zásobník: 205g
– úsťová rychlost (V0): 285m/s
– úsťová energie (E0): 475J
– odpor spouště: 2,5kg cca

Upgrade:

– mířidla TFX od Truglo
– záslepka pažby Ghost
– čelo závěru s logem